Je možné urobiť zo starých hodiniek opäť pekné? Posúďte sami

Máte doma hodinky, ktoré už nenosíte a to z dôvodu, že ste si zaobstarali nové. Chcete ich niekomu venovať, rodičom, deťom a nechcete ich dávať v odnosenom stave. Hodinky stále fungujú a nie je dôvod ich vyhadzovať, keď ich môže niekto iný využiť.

 

V našom prípade sme použili asi 3 roky staré hodinky Xiaomi Amazfit Bip prvej generácie.

Najskôr múdre hodinky zbavíme starého pásika, poriadne očistíme a odmastíme. Potom si vyberieme doplnky. Obaly v rôznych farbách a prevedení.
Prosím pozor na presný názov hodiniek. Sú aj medzigeneračné rozdiely alebo rozšírené verzie pôvodných hodiniek. Napríklad teraz sme menili obal na hodinky zákazníkovi, čo si objednal obal na Huawei GT3 a on má verziu Huawei GT3 PRO. Samozrejme sú o trochu väčšie a iné tlačidlá.

 

 

Jaký je rozdíl mezí krytem z tvrdého plastu nebo obalem ze silikonu můžete zhlédnout zde na videu.

Aký je rozdiel medzi krytom z tvrdého plastu alebo obalom zo silikónu môžete vidieť tu na videu.

Tu uvidíte rozdiely medzi obalom a krytom na hodinky a možno vám pomôže sa rozhodnúť, čo pre vás bude lepším variantom. Hodinky boli použité Redmi Watch 3 (novinka apríl 2023)

 

 

Pri výbere som zvolil najskôr oranžový silikónový obal a potom nylonový pásik. Pri pásikoch tiež pozor na veľkosti rozstupu u osičiek. Na trhu sú hodinky čo majú rozteče od 18mm – 20mm – 22mm až po 26mm ale to už sú veľké hodinky hlavne od spoločnosti Garmin.

Pri nasadení ako obalu, tak hlavne pásky treba trochu motoriky a zručnosti, ale nie je to zase tak ťažké. Ak máte veľmi ostrihané nechty (tak ako ja) tak si môžete pomôcť u osičiek s perom, skrutkovačom alebo nožíkom. Osičky sú naozaj veľmi malé.

Pri modrom prevedení som sa nakoniec rozhodol o kovový modrý opasok, je naozaj elegantný a veľmi príjemný na ruke.

Tak dajme staršiemu funkčnému zariadeniu, v našom prevedení chytrých hodiniek druhú šancu a ešte im zlepšite ich vonkajší vzhľad. Nikto potom nespozná, že máte starší model.