Ako vybaviť váš tablet na dovolenku k moru?

Tento článok ma nenapadol, ale veľa klientov a hlavne klientiek sa pýtajú: prosím, kúpili sme deťom tablety a odlietame na dovolenku. Aké im zaobstarať vhodné obaly, aby zariadenia neboli pri výletoch a dovolenke zničené. Za 100% ochranu neručíme. Na dovolenke sú tablety vystavené väčšiemu slnečnému žiareniu (predpokladá sa, že letná dovolenka je pri mori niekde v teplých krajoch), piesku poprípade kamienkom, horšiemu zaobchádzaniu (preprava, auto, vlak, lietadlo, balenie do kufrov a pod.).
S vlastnou skúsenosťou tiež viem, že deti sú v aute pokojnejšie, keď "tabletia" ako keď používajú tie strašné frázy " už tam budeme, mňa to nebaví, ..."
Síce sa mi to osobne nepáči, radšej by mali pozerať von, ale pre pokoj posádky (rodičov) to raz za čas skúsnem a...

Vráťme sa k dotazu.

Najvhodnejší obal na 100% ochranu neexistuje. Obaly, puzdrá na tablety, pokiaľ nemáte nejaký špeciálny za XY tisíc, nie sú vodotesné a neodporúčame sa s nimi potápať.

Ideálne pre deti sú obaly štýlu outdoor obal na tablet

 

Dva príklady, čiže adepti na najlepšiu ochranu vašich zariadení:

outdoorový obal na samsung galaxy tab S8 1Outdoorový obal na tablet SAMSUNG GALAXY TAB S8/S8+/S8 ULTRA. Veľmi odolný obal na nešetrné zaobchádzanie ochráni váš nový tablet. Vhodný pre extrémne športy alebo profesie. Obal je zložený z niekoľkých vrstiev a veľmi dobre chráni tablet pred mechanickým poškodením. Púzdro pre tablet SAMSUNG GALAXY TAB S8/S8+/S8 ULTRA s otočným držiakom.

 

silikonový obal na lenovo yoga tab 11 2Nový rad vysoko kvalitného silikónového obalu pre váš tablet Lenovo Yoga  Tab 11". Kúpte si na svoj veľký tablet silikónový kryt. Obal je vhodný pre deti, študentov alebo seniorov. Ideálny pre využívanie tabletu so stojanom. Obal presne padne na tablet. Všetky zdierky sú voľne prístupné.

 

Nový rad vysoko kvalitného silikónového obalu pre váš tablet Lenovo Yoga Tab 11". Zaobstarajte si na svoj veľký tablet silikónový kryt. Obal je vhodný pre deti, študentov alebo seniorov. Ideálny pre využívanie tabletu so stojanom. Obal presne padne na tablet. Všetky zdierky sú voľne prístupné.

 

Najskôr sa prosím pozrite presne, akú máte značku a verziu tabletu a potom si vyberiete z našej širokej ponuky obalov na tablet alebo puzdier na tablet. Ešte nezabudnite na ochranu displeja a to prečo, pretože...

Tvrdené sklá, oproti predchádzajúcej ochrane ochrannej fólie, (ktoré sa lepili zložito a vždy tam zostala bublinka) majú oveľa viac funkcií. Nie je to iba ochrana proti nechtom, ostrým predmetom alebo mastným prstom, ale celkovo chráni "konštrukciu" celého displeja. Veď sklo sa lepí po celej ploche, milimeter po milimetri a celkovo spevní celý displej. To fólia nevie. Tie sa vždy môžu pohnúť, pri náraze, akýmkoľvek smerom a hneď dôjde k praskline.

Pri páde tabletu na hranu vzniká minimálna deformácia konštrukcie tabletu, tá to vydrží, roznesie deformačné vlny do celej konštrukcie, ale displej nie. Ten je krehký v rohu (kde tabliet nárazy na pevnú prekážku) vzniknú praskliny, ktoré podľa veľkého rázu sa šíria. Takzvaný pavúk, o ktorého nikto nestojí.
Keď tam máte sklo, ktoré je polepené po celom displeji, tak pravdepodobnosť pavúka sa znižuje až o 80%.

Vezmete si ako príklad sklenené zábradlia v kanceláriách alebo luxusných domoch, tiež sú dve a zlepené. Vnútri ich myslím ešte fólia, ale tá má za úlohu, aby pri rozbití sa nevysypalo. Dve zlepené majú lepšiu pevnosť. To platí aj pri displeji tabletu.