Chrániť si múdre hodinky krytom alebo obalom?

Zaobstarali ste si múdre hodinky od kohokoľvek a premýšľate nad jeho ochranou? Hodinky boli napríklad drahé, sú v niečom jedinečné, alebo máte k nim nejako inak vzťah a chcete, aby vám vydržali čo najdlhšie.

Ale hodinky sú samy od seba nádherné. Výrobca si dal prácu vytvoriť unikátny dizajn, tenkosť alebo niečím výnimočnosť. Tak prečo naň dávať nejaký kryt, veď už nebudú mať to svoje kúzlo, na ktorom pracoval celý vývojový tím výrobcu.

Bohužiaľ, hodinky nosíme aj niekedy 24 hodín. Ja ich na noc ich dávam dole, aj keď jej aplikácii sa to nepáči a nemá svoje dáta o mojom spánku, ale aj preto že ich musím nabíjať. Pri celodennom nosení, v práci, po práci, voľnom čase, športe alebo napríklad s učením s deťmi, kedy niekedy buchnete rukou do stola a ihľa, hodinky. Hodinky sú všade vystavené mechanickému poškodeniu. Idete okolo múru a škrab. Hneď je nejaký šrám.
Preto je dobré si ich chrániť. Aby stále boli tak pekné ako, keď ich prvýkrát vytiahnete z krabičky.

Obaly - väčšinou sú so súčasťou ochrany displeja

Kryty - chránia telo hodiniek a displej je voľný

Tvrdené sklo alebo 3D film - chráni iba displej, je to najnižšia ochrana, ale aspoň nejaká.

Zameriam sa na hodinky, ktoré momentálne nosím. Jedná sa o múdre hodinky Apple Watch series 7 v modrej farbe, ktoré mi vlani (2021) doniesol Ježiško pod stromček, bol som asi veľmi dobrý.
Pred týmito sme nosil Amazfit GTS, vynikajúce hodinky s dlhou výdržou baterky. Musel som si trochu zvykať na to, že musím denne nabíjať. GTS raz za týždeň. Preto prvé čo bolo, som si zaobstaral do práce náhradnú nabíjačku, keď večer zabudnem nabiť, tak aby som aspoň v práci trochu pridal „šťavy“.

 

Hodinky Apple Watch sú sami o sebe veľmi pekné, chvíľu som premýšľal či je niečím pôvodný vzhľad zničiť.

Áno, urobil som to, prečo, pretože ich chcieť mať nejaký rok a chcem aby boli stále pekné.

Prvé čo bol k ochrane bol kryt displeja, ochranu displeja sa dá použiť fólia, ktorá ochráni displej pred poškriabaním. Hodinky najskôr veľmi dobre očistíme (prídavnými handričkami a lepkou), a potom aplikujeme. Ak máte záujem, pozrite sa na naše inštruktážne videá. Nájdete ich TU.

Po nejakej dobe som pridal kryt, mám modré hodinky, páči sa mi modrá, tak som chcel modrý kryt na múdre hodinky.

apple watch series 7 150-150

Kryt na hodinky velice dobře plnil svůj úkol, byl jsem velice spokojen. Chránil dobře a hodinky pod nim vypadají stále jako nové.

Hodinky jsem vyčistil a kryt jednoduše nasadil - nacvaknul. Nemusím při tom sundávat pásek na hodinky. Displej je i tak částečně krytý krajem krytu. Tak když hodinky sundáte z ruky a položíte displejem (jakéhokoliv důvodu) na stůl, displej je nad deskou stolu. 

 

apple watch series 7 150-150 a

Po nejakej dobe som si všimol luxusný obal s ochranou aj displeja. Je veľmi pekný a hranatý. Áno hranatý, tak ako niektoré produkty od spoločnosti Apple. Myslím telefóny a tablety. To sa mi páči, preto som si ho zaobstaral.

 

Pásky na hodinky

Nepoužil som originálne, ale hneď som vyskúšal nylonový a to z dôvodu, že pri starých hodinkách som si tento druh opasku veľmi obľúbil.

 

Opasok na hodinky sa nasunie z boku a pevne drží vďaka poistke. Nylónové pásiky majú výhodu, že sa ruka pod pásikom nepotí, môžete ho zapnúť kde chcete, myslím tým obvod ruky. a jednoducho sa čistí. Namyslíte a opláchnete teplou vodou a je ako nový.

Po čase som ho vymenil za magnetický pásik, je trochu iný a má iné výhody.