Aký obal pre školské potreby?

Školy prechádzajú na digitálny svet a žiaci využívajú tablety, ktoré využívajú pri hodinách pre rôzne aplikácie. Že by už došlo na citát od J.A. Komenského: „Škola hrou“?

Áno, je veľa aplikácií k výuke, kde deti vypĺňajú dotazy, spojujú obrázky alebo dopĺňajú správne výrazy. Škoda, že to nebolo i za nás :-(

Tablety sú veľmi používané a mali by sa chrániť proti poškodeniu. Je to elektronika, ktorá docela trpí pri horším zaobchádzaní a nemusíme si nahovárať, keď niečo nejde, tak sa správať je trochu na hrane so správnym zaobchádzaním.

Pozrime sa na to, jak správně chránit tablet, ktorý slúži k výuke. Neboli jaký najlepší obal na tablet do výuky. Tak aby investície do elektronického zariadenia čo najviac vydržali.

Aký je rozdiel školního tabletu od súkromného tabletu:

  • není váš, zachádzate s ním hůře
  • při testech, kdy něco nevíte, tak jste nervózní a...
  • tablet sa nikam moc neprenáša, väčšinou zostáva v triede alebo škole.
  • mal by mať stojánek, na postavenie na lavici a sledovanie obrazovky
  • dobrý prístup k nabíjanie.

 

Preto nám najviac vychádzajú tieto typy, ktoré sa osvedčili i v praxi:

príklad je pre tablet Lenovo tab M10 PLUS 3 generácie

 baner pro školy

Jemný silikónový obal s vyztuženými rohmi na tablet Lenovo tab M10 PLUS 3 generácie 10,6" - farebné sa stojánkem. Tablet sa do puzdra zasune a pevne drží. Tlačidlá sú prekryté slabou vrstvou silikonového obalu, takže sa prach ani vlhkosť nedostane a pritom sú dobre ovladatelná.

Obal má vyztužené rohy, príjemne sa drží a má stojánek, ktorý je dostatočne odolný a stabilný.

Outdoorový obal na tablet LENOVO TAB M10 PLUS 3rd Generace verzia TB-125.. / 128.. (rok prodeje 2022) . Veľmi odolný obal pre nešetrné zaobchádzanie ochráni váš nový tablet. Vhodný pre extrémne športy alebo profese. Obal je složený z niekoľkých vrstiev a velmi dobre chráni tablet před poškozením. Pouzdro pro tablet Lenovo M10 PLUS s otočným držiakom.

Veľmi odolný obal a prežije takmer problémy

Luxusný obal na tablet LENOVO TAB M10 PLUS 3rd Generace verzia TB-125.. / 128.. (rok predaja 2022) je vyrobený z kože a tvrzeného plastu, do ktorého sa tablet zacvakne. Tablet v obale drží veľmi dobre a s puzdrom sa dá použiť i jako stojánek. Verze s potiskom má i chytré ouško na zabezpečenie stojánku. Obal je na verzii s 10,6" displejom.

 Dle priority, ale mocme 

Luxusný obal s klávesnicou pre tablet Lenovo TAB M10 Plus 3rd Gen verzia: TB-125, TB-128 10,6". Obal je vyrobený z jemnej umelej kože, na povrch veľmi príjemný. Pasuje veľmi dobre. Klávesnica je pripojená cez Bluetooth. Iba AJ klávesnicu, možno stiahnuť na google play českou klávesnici.

Toto je už drahšia záležitosť, ale spĺňa náročné požiadavky
 

Tvrzené sklo na tablet Lenovo Tab M10 Plus 3rd Gen 10,6" Chraňte si svoj tablet a displej s tvrzeným sklem proti mechanickému poškodeniu. Sklo i zmírni následky pádu tabletu.

Na poslednú položku sa veľmi často spomína, napriek tomu je veľmi dôležitá a z dôvodu pevnosti displeja. Tvrzené sklo nemá funkciu iba proti poškriabaniu displeja, alebo bráni proti nadmernému špínu a mastnote, ona má aj iné vlastnosti a raz je že zmírňuje následky rozbitia pri páde.
Když tablet padá třeba na roh, v dotyku se zemí se začnou deformovat plasty a vše kolem, i když máme tablet v obalu (čím vyztuženější obal, tím lépe) talk přeci jenom tam nějaká deformace je a pre sklo je to katastrofa. Plasty elektronika, drôty, baterka vydrží, ale sklo velice rádo krupne. Ak na ňom máte tvrzené sklo tak v mieste nárazu rozloží tlak na celú plochu a následok je miernejší, v lepším prípade žiadny. Folie tuto vlastnost nemali.
Kolmý oder na displej sa tiež rozloží po tvrzenom skle, zapruží a maximálne praskne, pokiaľ je ale väčší, odnese to i displej, ale to už musí byť väčšie ráno.
Snažili sme sa vám tu popísať naše poznatky, poznámky z rôznych škôl a škôl a dúfam, že vám tieto rady pomôžu pri výbere. Ak ešte niečo budete chcieť odpovedať, neváhajte nás kontaktovať a pokúsime sa vám to čo najlepšie vysvetliť.

baner displej