Tablet

Ako zistíte presné špecifikácie tabletu, ktoré potrebujete na výber správneho puzdra, obalu alebo krytu?

 • Akú značku má Váš tablet - Samsung, Lenovo, Huawei, Xiaomi apod.
 • O akú verziu tabletu ide - Lenovo TB-X606, Lenovo TB-125, Samsung TB-X104, Samsung YT-X705 atď.
  - tieto informácie nájdete na zadnej strane škatule tabletu alebo v systéme - nastavenia - informácie o tablete - verzia hardwaru
  - ďalšie informácie za číslom TB-X605F (F-alebo iné informácie) už nie sú relevantné, pretože označujú miesto alebo iné informácie, ktoré nie sú relevantné pre výber obalu
 • Potom môžeme pristúpiť k výberu vhodného obalu.

Ako si vybrať vhodný obal, puzdro alebo kryt?

Dôležité kritériá:

 • Koľko chcete investovať do obalu
 • na čo budete tablet používať
 • kto bude tablet používať
 • ako často sa bude tableta používať
 • ďalšie aspekty, ktoré ovplyvňujú výber (pohlavie, obľúbené farby, preferovaný materiál atď.)
Príklady výberu obalov tabletov Lenovo

Ponuka produktov pre tablet Lenovo Tab P11 je pomerne široká. Môžete si vybrať z niekoľkých dizajnov puzdier od silikónových, cez kožené až po džínsové.

Každý obal má svoje špecifiká a je vhodný na iný účel. 

 

 

Samozrejme, otázku financií nechávame na vás :-)

Účel, na ktorý sa bude tablet používať, je veľmi dôležitá otázka. Inak ho bude používať dôchodca na čítanie správ alebo prezeranie fotografií s vnúčatami a inak skladník na každodennú prácu. 

Naše odporúčanie:

 • Outdoorové kryty sú veľmi vhodné na hrubé zaobchádzanie, na každodenné činnosti v prašnom prostredí, pri športe vonku alebo aj v škôlke pri práci s deťmi.

  Typickými zákazníkmi týchto produktov sú: sklady, obchodníci, školy, profesionálni vodiči, polícia

 • Silikónové kryty s farebnými stojanmi alebo priehľadné/čierne sú vhodné na každodenné použitie. Tieto kryty sa odporúčajú pre deti a starších ľudí. Vo väčšine prípadov sa tablet bude používať v interiéri (doma, v triede atď.) a nebude sa často prenášať. Puzdrá nemajú ochranu obrazovky, takže nie sú vhodné na bežné nosenie (v taškách, kabelkách alebo školských aktovkách). Môžu byť vybavené tvrdeným sklom, ktoré ich chráni pred poškriabaním, ale stále sú vhodné najmä na použitie na jednom mieste.

  Typickými zákazníkmi týchto výrobkov sú: školy, škôlky, domovy dôchodcov

 • Puzdrá na tablety sú jednoduché uzatvárateľné puzdrá určené na širšie použitie. Puzdro je vyrobené zo syntetickej kože, zatvára sa ako kniha a má funkciu "vypnutia/vypnutia" tabletu v zatvorenom stave. Puzdro vydrží horšie zaobchádzanie a v prípade pádu kryt zmierni následky mechanického poškodenia. Jeho okraje vyčnievajú cez okraje tabletu a pružia späť. Puzdro je pohodlnejšie a bezpečnejšie ako puzdrá s plastovým rámom.

  Typickými zákazníkmi týchto produktov sú: dopravcovia, obchodní zástupcovia atď.

 • Luxusné puzdrá sú veľmi elegantné a tenké. Tablet sa zacvakne do plastového rámu a pevne drží. Dajte si však pozor! Rám je vyrobený špeciálne pre tento typ tabletu a nie je kompatibilný s iným typom. Pomer strán a výrezy pre tlačidlá a konektory by tu neboli v súlade. Obal je farebný alebo potlačený rôznymi motívmi. Tento typ je najpredávanejší.

  Typickými odberateľmi týchto výrobkov sú: koncoví zákazníci

 • Jeans puzdrá na tablety sú elegantné s džínsovou úpravou. Obaly sú elegantné a tablet sa vkladá do silikónového puzdra. Kryty majú dobrú stabilitu aj pri používaní stojana.

  Typickými zákazníkmi týchto produktov sú: koncoví zákazníci.

 • Luxusné vreckové obaly sú veľmi elegantné obaly s peknou povrchovou úpravou. Puzdro vyzerá ako pravá koža (je to len dobrá imitácia, použitý materiál je syntetická koža). Puzdrá majú vrecká na kreditné karty a pútko, aby sa dobre držali na ruke.

  Typickými odberateľmi týchto výrobkov sú: koncoví zákazníci

 • Vystužená puzdrá s klávesnicou sú puzdrá vybavené klávesnicou s bezdrôtovým pripojením cez rozhranie bluetooth. Puzdro má vyvýšený okraj na umiestnenie tabletu a tenkej klávesnice. Tá je v puzdre uchytená pomocou magnetov. Dá sa vybrať z puzdra a môžete ho premiestniť až do vzdialenosti 3 metrov od tabletu.

  Typickými zákazníkmi týchto produktov sú: koncoví zákazníci, obchodní zástupcovia, študenti

Pri tabletoch odporúčame používať aj tvrdené sklo. Fólie už nie sú k dispozícii, pretože nemajú také dobré vlastnosti ako sklo. Fólia chráni displej len pred poškriabaním a drobnými odreninami. Tvrdené sklo môže okrem iného zmierniť následky pádu alebo úderu nejakým predmetom. Tvrdené sklo odporúčame najmä pre silikónové a vonkajšie puzdrá, ktoré nemajú chránenú prednú stranu. Tvrdené sklo sa veľmi ľahko aplikuje, dobre priľne k displeju a neznižuje jeho citlivosť. Majú niekoľko povrchových úprav a ich výhodou je, že nie sú mastné. Dokážu potlačiť odtlačky prstov, a tým aj usadzovanie mastnoty. 


Vytvorili sme krátke inštruktážne video na lepenie tvrdeného skla.