Tvrdené sklá na displej majú zmysel?

Docela často sa nás zákazníci pýtajú, či doplniť k obalu na tablet aj tvrdené sklo. Je to otázka. Veď obal má tvrdené rohy, je kožená, pekne ho objíme a nie je možné pádu na displej. Obal je outdoorový a musí všetko zvládnuť! Áno to sú argumenty ktoré sú pravdivé, ale ako dopadol Achillés v bitke pri Sparte? Bol zasiahnutý do Achillovej päty/šľachy, jediné miesto na nohe, kde bol smrteľný.

Tvrdené sklá oproti predchádzajúcej ochrane ochrannej fólie (ktorá sa lepila hrozne vždy tam bola bublinka) majú oveľa viac funkcií. Nie je to iba ochrana proti nechtom ostrým predmetom alebo mastným prstom, ale celkovo chráni "konštrukciu" celého displeja. Veď sklo sa lepí po celkovej ploche, milimeter po milimetri a celkovo spevní prasiatku displej, to fólia nevie, tie sa vždy môžu máličko pohnúť pri náraze akýmkoľvek smerom a hneď je tu prasklina.

 

Preto veľmi odporúčame k akémukoľvek obalu vždy dokúpiť tvrdené sklo.

 

Pre tieto vlastnosti:

  • ochrana proti mastným odtlačkom
  • ochrana proti poškriabaniu nechtami alebo ostrými predmetmi
  • pri páde zamedzí poškodeniu (prasknutiu) displeja - samozrejme záleží na mnohých okolnostiach a nie vždy
  • veľmi tenké a neznižuje citlivosť ovládania

Vysoká priehľadnosť tvrdených skiel: S hrúbkou iba 0,33 mm nezníži chránič obrazovky, citlivosť a čistotu obrazovky tabletu.

Bez odtlačkov prstov: Hydrofóbna vrstva odpudzujúca olej môže účinne znížiť adsorpciu odtlačkov prstov. Povrch je možné ľahko čistiť handričkou z mikrovlákna.

Tvrdené sklo s tvrdosťou 9H: Tvrdené sklo s tvrdosťou 9H môže chrániť obrazovku pred poškriabaním a znížiť riziko prasknutia po náhodnom páde.

 

Vlastná skúsenosť u tabletu veľmi pozitívna. Niekoľkokrát za 15 rokov čo mám k dispozícii akýkoľvek tablet od 7" s androidom 2,3 až po 14" tablet s windowsom Chuwi. Vždy mi tablet ochránil a vžy sa menilo iba ochranné tvrdené sklo. Rekor bol u môjho syna, kedy si niesol tablet Samsung Galaxy tab E9,6" a spadol mu na betónových schodoch a po displeji kĺzal a padal po ich hranách 7m. Tablet bol v poriadku.

Zato sa mi podarilo pred 5 rokmi pri telefóne iPhone SE displej 4,7" (ten malý) aj s nalepeným tvrdeným sklom pri fotení rodiny pri zámku Letovice, kedy mi spadol z 1,3 metrovej výšky priamo displejom na špicatý kámeč a oprava drahšia ako nový telefón - to bolo ako s tým Achillom.

 

 

Ako sa aplikuje sklo na tablet, viac v našom článku alebo na videu