Kovové pásiky opäť v móde

Zaobstarali ste si chytré hodinky alebo športový náramok a chcete si ho vylepšiť nejakým novým remienkom alebo opaskom. Do módy sa opäť vracajú farebné kovové pásiky, ktoré sa jednoducho vymenia za pôvodný opasok a hodinkám dodá iný vzhľad. Niektorí do vnímajú aj ako retro štýl z čias digitálok z 90 rokov.

 

kovový pásek na hodinky

Kovové pásiky sú vyrobené z materiálu zliatin, sú veľmi jemné a príjemné na dotyk. Opasky sú aj vzdušné a nepotia sa pod nimi zápästia.

V našej ponuke máme dva druhy zapínania:

  • Se zapínáním pomocí přezky uprostřed pásku. Na pásku si nastavíte velikost obvodu podle vaší ruky, zajistíte klapkou a máte pevně danou  délku řemínku. Tyto řemínky jsou tvrdší a vypadají i jako masitější. Zapínání je přes háčky a zacvaknutí + pojistka pře vrch. Docela složité, ale drží pevně. Doporučuji pro klienty, co mají rádi pevný náramek a pevné uchopení na ruce. 
    kovový pásek na hodinky - 1

  • Druhé zapínanie pomocou magnetu na konci remienka. Hodinky si navlečiete na ruku a koncom remienka "prilepíte" k druhému koncu opasku. Je to jednoduchší štýl a hlavne si pri každom nasadení stanovujete dĺžku remienka a tým aj obvod pásika. Veľmi vhodné pre ľudí, čo im opúchajú ruky alebo majú iné zdravotné problémy. Nemusíte sa báť, že by hodinky so zápästím spadli, aj keď je tam len malý magnet, pevne drží a nerozopnú sa.
    kovový pásek na hodinky - 2
  • V ponuke máme ešte pásky pre hodinky Samsung Galaxy Watch, ktoré majú okrúhle zakončenie k hrane samostatných hodiniek. Inak zapínanie hodiniek je rovnaké ako predošlý pásik - magnetické zapínanie.

    kovový pásek na hodinky - 3

 

Prosím pri výbere hávajte hlavne pozor na rozteč vašich pôvodných pásikov a podľa toho kupujte rozteč nových kovových pásikov a nielen kovových. Rozteč jednoducho zmeriate na hrane pri osičke. Osičku nemerajte, tá je asi z každej strany o 1 mm väčšia.
Rozteče sa pohybujú od 18 mm, 20 mm, 22 mm, 24 mm až do 26 mm pri niektorých väčších hodinkách ako sú Garmini Fenix 7.

 

Viac o veľkosti opasku máme v článku TU.